Jak urządzić małą łazienkę?

25 kwietnia 2018
Farba tablicowa w domu
8 kwietnia 2018
Zasłony w małym mieszkaniu
29 kwietnia 2018

Małe przestrzenie to zawsze duże wyzwanie. Najważniejsze przecież, aby łazienka była nie tylko piękna, ale przede wszystkim wygodna. Podpowiadamy, na co w szczególności zwrócić uwagę.

Sprzęty

Najważniejszą kwestią w urządzaniu małej łazienki, to taki dobór sprzętów, by udało się w niej pomieścić jak najwięcej rzeczy, nie zakłócając przy tym porządku. Czeka nas przy tym kilka istotnych wyborów – prysznic czy wanna, toaleta podwieszana czy stojąca? Oczywiście opcji jest mnóstwo i wybór zależy od naszych potrzeb i preferencji. Nie jest powiedziane, że w małej łazience koniecznie musisz zrezygnować z wanny, choć kąpiel na pewno będzie mniej komfortowa. My zdecydowanie polecamy tutaj prysznic, najlepiej bez brodzikowy, jeśli pozwala na to miejsce (potrzeba minimum 70 x 70 cm). Bez względu na wybór, warto pamiętać o doborze przezroczystego szkła do kabiny prysznicowej lub wanny. Zostawi on „oddech” w łazience, nie przygniatając jej wizualnie.

Warto pomyśleć również o podwieszanym sedesie, który zajmie decydowanie mniej miejsca, dzięki mocowaniu na stelażach ukrytych w ścianie, przez co instalacje i zbiornik na wodę są niewidoczne, a nad stelażem powstaje półka, na drobiazgi.  Najmniejsze miski ustępowe mają od 46 cm długości.

Przestrzeń

W niewielkiej łazience doskonale sprawdzą się duże lustra, które nie dość, że wyglądają efektownie, to skutecznie powiększą ją optycznie. Najlepiej umieścić takie lustro na wprost wejścia do łazienki, nad umywalką. Odniesiemy wtedy wrażenia, że pomieszczenie, do którego wchodzimy jest bardziej przestronne. Aby nie zagracać pomieszczenia wolno stojącymi np. kosmetykami, warto zabudować półki, które stworzą wrażenie eleganckiej, minimalistycznej przestrzeni.

 

Kolory

W małej przestrzeni najlepszy będzie wybór jasnej kolorystyki, którą można przełamać dodatkami o mocnych, głębokich barwach. Np. odcieniami czerwieni, fioletu lub matowej czerni. Można także odwołać się do klasyki i urządzić całe wnętrze w białej bądź beżowej kolorystyce. Dobrym i  eleganckim rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych materiałów, takich jak drewno na podłodze i szafkach. W małych łazienkach lepiej nie stosować dużych kafli, układać dużych wzorów ani używać materiałów o wyraźnych fakturach.

Oświetlenie

Bardzo ważne w urządzaniu małej łazienki jest również dobór odpowiedniego oświetlenia. Wydobywa ono głębię kolorów i piękno dodatków, a pomieszczenie nabierają odpowiedniego charakteru. W małej łazience doskonale sprawdzi się połączenie funkcyjnego oświetlenia luster z lampami rozpraszającymi światło. Można także operować kolorem dzięki zastosowaniu małych żarówek ledowych.

 

Aby mała łazienka była piękna i efektowna, przede wszystkim potrzebna jest konsekwencja – wnętrze łazienki spójne z resztą mieszkania. Warto zastosować w małej łazience podobną kolorystykę i styl, co w pozostałych pomieszczeniach. Potrzebujesz pomocy w wykończeniu łazienki, lub całego mieszkania pod klucz – skontaktuj się z nami! Napisz: nanowo.com.pl/kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *